Pleťové ošetrenie
Musí byť prevedené pred každým kozmetickým ošetrením, pred každým úkonom. Má odstrániť z povrchu kože stopy prachu, zbytky použitého krému, púdru alebo líčidiel.
Pleť môžeme očistiť rôznymi prípravkami väčšinou ako prvé volíme prípravky na tukovej báze, ako sú pleťové mlieka, hydrofilné oleje, čistiace gély, alebo odličovacie peny.
Nečistota z ovzdušia, prach, líčidlá, zbytky krému v prípravkoch s tukovou zložkou sú rozpustné a lepšie sa z pleti odstránia týmito prípravkami a až potom použijeme pleťovú vodu, s ktorou pleť dočistíme.
Čistenie má byť jemné, aby sa nečistoty nevtierali do pleti.
V jej najspodnejšej vrstve sa vytvárajú nové bunky, ktoré sa nepretržite derú na povrch a na tejto ceste „nahor“, ktorá trvá asi 30 dní, postupne odumierajú. Pokožka sa začína olupovať, ale len v spomalenom tempe a relatívne nerovnomerne. Preto jej treba pomôcť!
Neprekonateľným vyhladzovačom pokožky s okamžitým efektom je bezkonkurenčne peeling.
Za veľký zázrak bol považovaný už v dávnej antike a nič sa na tom nezmenilo dodnes. Len metódy, ktorými sa odstraňujú z pokožky odumreté bunky sú rozmanitejšie a rafinovanejšie.
S vhodnou peelingovou procedúrou pre pleť a pokožku tela možete docieliť výsledok, ktorý budete nielen vidieť, ale aj cítiť.
Koža je prvou bariérou a ochranou nášho organizmu pred okolitým prostredím. Pozornosti okolia býva zvyčajne vystavená pokožka na tvári, ktorej preto zvyčajne venujeme veľa pozornosti.
Jedným zo základných ošetrení, ktoré ju pomáhajú udržiavať zdravú, sviežu a v ideálnej kondícii, je hĺbkové čistenie pleti. Jeho forma a realizácia závisí od typu pokožky a veku človeka.
Hĺbkové čistenie pleti je veľmi dôležitou súčasťou starostlivosti o pokožku. Podstatné je vždy pred začatím tohto úkonu absolvovať analýzu pokožky. Len tak sa dá určiť najlepšia forma čistenia a odporučiť produkty vhodné na starostlivosť.